२०७९ चैत्र १८ शनिबार

घरमा यी चिजले रिसाउनुहुन्छ लक्ष्मी, पानी जस्तै बग्छ पैसा !

घरमा यी चिजले रिसाउनुहुन्छ लक्ष्मी, पानी जस्तै बग्छ पैसा !

घरमा यी चिजले रिसाउनुहुन्छ लक्ष्मी, पानी जस्तै बग्छ पैसा ! माता लक्ष्मीलाई प्रसन्न गर्ने उपायः शुक्रबार माता लक्ष्मीको पूजा गर्नका लागि धेरै शुभ मानिन्छ। यस दिन उहाँको पूजा गर्नाले धन र सम्पत्ति प्राप्त हुन्छ।

हिन्दु मान्यता अनुसार माता लक्ष्मीलाई निकै चंचल मानिन्छ । राम्ररी पूजा गरेमा छिट्टै सुखी हुन्छिन्, जसका कारण घरको आर्थिक अवस्था मजबुत हुन्छ र कुनै कुराको कमी हुँदैन । तर, कतिपय काम यस्ता छन्, जसका कारण उनी क्रोधित हुन्छिन्, जसका कारण घरमा गरिबी हुन्छ र घरमा धनको अभाव हुन्छ ।

चिनी दान नगर्नुहोस्चि: नी भनेको चिनी हो। शुक्रबारको दिन पनि कसैलाई चिनी दान नगर्नुहोस्, यसो गर्नु अशुभ मानिन्छ, किनकि चिनी शुक्र ग्रहसँग सम्बन्धित छ र यसलाई दान गर्नाले घरको समृद्धि समाप्त हुन्छ र व्यक्ति धनको मोहित हुन्छ।

घरको ढोका: लक्ष्मीको पूजा गर्दा घरको ढोका बन्द गर्नुहुँदैन भन्ने विश्वास रहेको छ किनभने लक्ष्मीको पूजा–आराधना गर्दा घरको ढोका बन्द देखेर फर्किन्छिन् । यस्तो अवस्थामा विशेष गरी पूजाको समयमा घरको ढोका बन्द नगर्नुहोस्। महिलाहरु को सम्मान: नारीलाई सधैं सम्मान गर्नुपर्छ तर विशेषगरी शुक्रबारको दिन महिला, केटी र नपुंसकको अनादर नगरौं। यसो गर्नाले महिलाको अपमान मानिन्छ र घरमा गरिबी आउन थाल्छ।

उधारो: शुक्रबारको दिन लक्ष्मीको पूजा गर्ने गरिन्छ । यस्तो अवस्थामा विशेषगरी शुक्रबारको दिन ऋण दिनु र ऋण दिनुबाट जोगिनुपर्छ किनभने ऋण दिने प्रक्रियाले माता लक्ष्मीलाई क्रोधित भई ऋण लिन र तिर्न गाह्रो हुने जनविश्वास रहेको छ।

२०७९ फाल्गुन ३, बुधबार प्रकाशित 0 Minutes 47 Views