२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

नायिका बस्नेतलाई डाक्टरले कुटे, बुवा सोभितले खिचे भिडियो

२३ आश्विन २०७८, नायिका बस्नेतलाई डाक्टरले कुटे, बुवा सोभितले खिचे भिडियो (भिडियो हेरौँ)।

नायिका जान्हवी बस्नेतलाई डाक्टरले दुव्र्यवहार गरेका छन् । सोभित बस्नेतको भाई जय किसन बस्नेतको छोरी जान्हवी बिरामी भएर काठमडौँको सिभिल हस्पिटल पुग्दा डाक्टरले दुव्र्यवहार गरेको भिडियो सार्वजनिक भएको छ । जान्हवीलाई इमरजेन्सी वार्डमा राखिएकोमा त्यहाँ रहेका डाक्टरले बिरामीलाई कुटेको बुवा जय किसनले बताएका छन् । (भिडियो समाचारको अन्तिममा छ )

बिरामीले दुख्यो भनेर कराउदा डाक्टरले पिटेको बस्नेतले सुनाउनुभयो । हातमा राखेको पाईप समेत थुतेर बिरामीलाई गालीगलौज गरेको जस किसनले बताए । यतिमात्र नभएर अस्पतालमा उपचार नहुने भन्दै उपचार नगरिएको पनि पीडित पक्षले बताएका छन् । सार्वजनिक व्यक्तिलाई यस्तो व्यवहार हुन्छ भने सामान्य व्यक्तिलाई अस्पतालले कस्तो व्यहार गर्लान् भने जय किसनले गुनासो पोखे । बस्नेत परिवार नेपाली फिल्म क्षेत्रका चर्चित पाविारिक घराना हुन् ।

शुक्रबार नृत्यकालागि नव दुर्गा अवार्ड कार्यक्रममा सहभागिता जनाएकि जान्हविको प्रेसर लोका कारण बिरामी भएकि थिइन् । अस्पतालले सामान्य चेकजाँच नै नगरि रगत झिकेको र बिरामीलाई चिमाट्ने, कुट्ने लगायत गालीगलौजका क्रियाकलाप भएको बस्नेत परिवारले मिडियालाई बताएका छन् । उक्त भिडियोले अहिले सामाजिक संजालमा व्यापक चर्चा बटुलिरहेको छ । जय किसनले छोरी जान्हवीको न्यायकालागि कानुनि प्रक्रिया शुरु गर्ने बताएका छन् । (भिडियो छुटाउनुहोला, समाचारको अन्त्यमा छ)

के भन्छिन् जान्हविः चट्ट रुमालको नायिका जान्हवि बस्नेतले पनि डाक्टरले आफूलाई नराम्रो व्यवहार गरेको भन्दै रुदैँ मिडियामा आएकि छिन् । जान्हवीले रुदैँ भनिन्, ‘जिउ दुखेर कराइरहेको थिए । तर, उनीहरुले मलाई उल्टै कुटे । बिरामीले पीडा सहन नसकेर कराउँदा डाक्टरलाई किन रिस उठेको होला ?’ अस्पतालले गरेको व्यवाहारले आफूलाई थप पीडा भएको जान्हविले बताइन् । अहिले उनको पाटन अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । सामान्य बिरामी भएर अस्पतामा पुग्दा डाक्टरले गरेको व्यवहारले नेपालमा अस्पतालले बिरामीहरुसँग गर्ने व्यवहारलाई स्पष्ट चित्रण गरेको छ ।

जान्हवीको घट्ना त एउटा उदाहरण मात्र हो । नेपालका धेरैजसो स्वास्थ्य संस्थाका कर्मचारीले नराम्रो बोल्ने, सम्झाईबुझाई गर्न नमान्ने लगायत बिारमी र बिरामीको परिवारसँग दुव्र्यवहार गर्ने क्रम बढ्दो छ । स्वास्थ्य संस्थामा देखिएको विकृतिको अन्त्य हुनुपर्ने भन्दै बेलाबखत चर्को आवाज सुनिएपनि समस्याको समाधान भने हुन सकेको छैन ।

दर्शकसँग किसनको आग्रहः सधैँ अनावश्यक चर्चामा आउने जय किसनले अहिले भने छोरीलाई न्याय दिलाउन सबै दर्शकसँग आग्रह गरेका छन् । उनले छोरी जान्हवीलाई गरेको व्यवहारले आफू दुखिद भएको भन्दै यस्ता दुव्र्यवहारको आलोचना हुनुपर्ने बताए । पछिल्लो समय महानायक कस्लाई भन्ने भनेर विवादमा आएका शोभित बस्नते भने अस्पताल पुगेका थिएनन् । उनको कार्यव्यस्तताका कारण अस्पताल नआएको पारिवारिक श्रोतले जानकारी दिएको छ ।

जान्हविको अहिलेको अवस्था सामान्य रहेको र केहि उपचारपछि डिस्चार्ज हुने अस्पतालले बताएको छ । प्रेसर लो भएका कारण जान्हवी बिरामी भएको अस्पतालका एक डाक्टरले बताए । साथै, सिभिल अस्पतालमा गरिएको व्यवहारप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गर्दै अन्य डाक्टरले प्रवृद्धि सुधार्नतर्फ सबैलाई आग्रह गरेका छन् ।

२०७८ आश्विन २३, शनिबार प्रकाशित 0 Minutes 161 Views

ताजा समाचार