२०७९ जेष्ठ ८ आईतवार

बाहुन र लिम्बु बिच प्रेम बिहे, बिवाहाको १६ वर्षपछि राती सुतेकै ठाउँबाट श्रीमान गा, यब (भिडियो सहित हेर्नुस्)

अ’न्ध’बि’श्वा’स, कु’रि’ती अनि अ’हिं’साले भरिपुर्ण हाम्रो नेपाली समाजमा अझैसम्म पनि नरुचाइएको अनि नस्विकारिएको विषय हो अ’न्त’र’जा’तीय बिबाह ।

बिज्ञान र प्रबिधिको बिकास सगसगै हाम्रो नेपाली समाजले अन्धबिश्वासबिरुद्द केही हदसम्म है’क’म जमाएपनी अझैसम्म अन्तरजातिय बिबाहलाई भने स्विकारिएको पाइदैन हाम्रो नेपाली समाजमा । कहिकतै फाट्टफुट्ट यस्ता घटनाहरु भै गएतापनी अन्तरजातिय बिबाह सफल भएको भने हामि पाउदैनौ ।

आजको बिषय पनि यस्तै एक अन्तरजातिय बिबाह गरेका श्रीमानश्रीमतिको दु’ख’दा’यी घटनामा आधारित छ । बिराटनगर घर भइ बसोबास गर्दै आएकी लक्ष्मी लिम्बू नाम गरेकी एक महिलाका श्रीमान ओछ्यानबाट नै गा’य’ब भएका छ्न । रातीसगै सुतेका श्रीमानश्रीमती बिहान उठ्दा श्रीमान गा’य’ब । अ’च’म्मपनि लाग्न सक्छ हजुरहरुलाइ तर यो सत्य हो ।

पहिले प्रेममा परेपछी बिबाह गरेका उनिहरु एकाअर्काका बिना बाच्न पनि नसक्ने बताउछिन उनी । जात नमिलेपनी मन मिलेर सगै घरबार गरिरहेका उनिहरु यसरी बिछोड हुइन्छ भनेर दस मनमा एक मन पनि नसोचेको बताउछिन उनी । आफ्नो श्रीमान यसरी गा’य’ब भएपछी मनलाइ थाम्नै नसकेर उनी आज सहयोगको लागि हात फिजाउदै मिडियासम्म आइपुगेकी छिन ।

बाहुन थर गरेका उनका श्रीमान ब्यापारमा भएको घाटाले केही तनाब भने झेलिरहेको र आफुले जे गरेपनी नहुने रहेछ भन्ने सोच मनमा राखेर आफुलाइ एकदमै तल सोचि बि’र’क्ति’र’हेको कुरा पनि उनले खुलाइन । कार्तिक २८ गतेबाट हराएका उनका श्रीमान अहिले सम्म कुनै खबर छैन ।

उनिहरुबिच कुनै दिन नराम्रो बोलिब्यबहार नहुने गरेको र दुबैजनाले एकअर्कालाइ चौपट्टै माया गर्ने गरेको कुरा पनि उनले खुलाइन । अर्कै केटिसग भाग्यो भन्ने कुरामा त एकरति पनि बिश्वास नहुने उनले बताइन, यति धेरै माया गर्ने श्रीमान श्रीमतीलाई एकशब्द पनि नभनी अखिर कहाँ गए त ?

श्रीमानको एकदमै चि’न्ता भएको भन्दै भ’क्का’निदै रु”न्छिन उनी । उनका दाजुभाइले भने केही पनि भएको छैन भनेर सान्त्वना दिने गरेको पनि बताउछिन उनी । नागरिकता पासपोर्ट सबै लिएर हिडेका रहेछ्न उनी । श्रीमतीलाई एकवचन नसोधी केही नगर्ने श्रीमानले आज श्रीमती छाड्ने कुरामा भने दायाँबायाँ केही किन सोचेनन ।
बाकी हेर्नुस तलको भिडियोमा

२०७८ मंसिर ८, बुधबार प्रकाशित 0 Minutes 115 Views

ताजा समाचार