२०७९ असार २१ मंगलवार

तल्लो दर्जाका कर्मचारीहरुको मनोबल बढाउँदै नेपाल प्रहरी कार्यालय सहयोगीमा जागिर खाएर सहयोगीबाटै अवकाश पाउनुपर्ने अवस्थाको अन्त्य !!

काठमाडौं – नेपाल प्रहरीमा नियमावली संशोधन गरेर नयाँ पद सिर्जना गरिएको छ। प्रहरी नियमावली २०७१ को नवौं संशोधनमार्फत मन्त्रिपरिषद् बैठकले प्रहरीमा ७ वटा नयाँ पद थप गरेको छ। प्रहरी कार्यालय सहयोगीका ४ र जवानदेखि नायब निरीक्षक (सई)सम्म ३ वटा थप पद सिर्जना गरिएको हो।

तल्लो दर्जमा काम गर्ने कर्मचारीको मनोबल वृद्धिका लागि भन्दै वरिष्ठ नायब निरीक्षक (वरिष्ठ सई), सहायक हबल्दार र वरिष्ठ हबल्दार र कार्यालय सहयोगीका ४ वटा पद थपिएको नेपाल प्रहरीका केन्द्रीय प्रवक्ता एवं प्रहरी बरिष्ठ उपरीक्षक (एसएसपी) वसन्त कुँवरले जानकारी दिए।

एसएसपी कुँवरका अनुसार तल्लो दर्जाका कर्मचारीहरुको वृत्ति विकासमा देखिएको समस्यालाई समाधान गर्नेगरी कर्मचारीहरुको मनोबल उकास्न नेपाल प्रहरीले तीनवटा नयाँ पद थप्ने प्रस्ताव गरेको हो।

स्वीकृत भएको नियमावली राजपत्रमा प्रकाशित भएपछि कार्यान्वयनमा आउने एसएसपी कुँवरले बताए। उनले भने, ‘यो कार्यान्वयनमा आएसँगै प्रहरी नायब निरीक्षक (सई) र प्रहरी निरीक्षक (इन्स्पेक्टर)को बीचमा वरिष्ठ सई तथा जवान र प्रहरी सहायक निरीक्षक (असई) को बीचमा सहायक हबल्दार र वरिष्ठ हबल्दार हुनेछन्।’

नेपाल प्रहरीमा सईबाट निरीक्षक तथा जवानबाट हबल्दारमा बढुवा हुन लामो समय लाग्ने गरेको थियो। जवानमा भर्ना भएका कतिपयले असईमा समेत नपुगी ३० वर्षे अवधि पुगेर अवकाश पाउने गरेका छन्।

सईबाट इन्स्पेक्टर तथा जवानबाट हबल्दार बढुवामा लामो समय लाग्ने भएपछि ३ वटा नयाँ पद सिर्जना गरिएको कुँवरको भनाइ छ। पद थपेपछि बढुवा समयमै हुने र तल्लो दर्जाका कर्मचारीको मनोबल पनि बढ्ने प्रवक्ता कुँवरले बताए।

२०७८ मंसिर २१, मंगलवार प्रकाशित 0 Minutes 177 Views

ताजा समाचार