२०७८ माघ ११ मंगलवार

वि’धुवा बुहारीलाई आफूबाट अलग गर्न चाहेनन् सासूससुराले, नातिनीको जन्मदिनमा देवरसँग गराइदिए बिहे।

वि’धुवा बुहारीलाई आफूबाट अलग गर्न चाहेनन् सासूससुराले, नातिनीको जन्मदिनमा देवरसँग गराइदिए बिहे। मध्य प्रदेशको शिवपुरी जिल्लाबाट यस्तो घ,टना बाहिर आएको छ, जसलाई सुनेर तपाईको आँखा रसाउनुहुनेछ । यहाँ एक परिवारले सामाजिक बन्धन तो’डेर उदाहरण बसाएका छन् ।

उनले आफ्नी १ वर्षकी नातिनीलाई उनको पहिलो जन्मदिनमा उत्कृष्ट उपहार दिएका छन् । जानकारीको लागि, हामी तपाईंलाई बताउन चाहन्छौं कि जब यी बालिका मात्र ६ महिनाकी थिइन, तब उनको बुबाको कोरोना महामारीको कारण मृ, त्यु भयो।

बुहारी र सानी छोरीको अगाडि सारा जीवन बाँकी थियो, त्यही सासु ससुरले छोरी समान बुहारीलाई आफ्नो परिवारबाट अलग गर्न चाहिनन् ।यी सबै कुरालाई ध्यानमा राखेर परिवारका सदस्यले आफ्नो कान्छो छोराको विवाह आफ्नी विधवा बुहारीसँग गर्ने निर्णय गरे ।

वास्तवमा यो पुरा कथा शिवपुरीको नवाब साहेब रोड निवासी शिक्षक अशोक चौधरीको परिवारको हो । अशोक चौधरीले जेठो छोरा सुरज चौधरीको बिहे २०१८ मा फतेहपुर सिकरीकी सपना चौधरीसँग गराए ।
२०२० मा सुरज चौधरी छोरीको बाबु बने र उनको घरमा खुसीको वर्षा भयो । दम्पतीले छोरीको नाम आरु राखेका छन् । अप्रिल २०२१ मा सुरजलाई कोरोना भाइरसको सं’क्रमण भएको थियो ।

परिवारका सदस्यले सुरजको धेरै उपचार गराए तर सुरजको ज्या न बचाउन सकेन । सुरजकी छोरी आरु ६ महिनाकी हुँदा कोरोनाका का’रण सुरजले यस संसारलाई बि दा गरे । छोरा गएपछि सासु ससुरलाई बुहारीले आफ्नो भावी जीवन कसरी बिताउने छन् भन्ने चि’न्ताले सताउन थाल्यो ।

छोराले यो संसार छाडेपछि बुहारी नराम्ररी टु’टिसकेकी थिइन्, जसका कारण घरपरिवारलाई बुहारीको झनै चि’न्ता हुन थाल्यो । साथै, परिवारका सदस्यहरू बुहारी र नातिनीलाई आफूबाट अ’लग गर्न चाहँदैनन्।

यस्तो अवस्थामा बुहारीका सास ससुरा र अजिया ससुराले बुहारीको बिहे घरका कान्छो छोरा मनोज चौधरीसँग गर्ने निर्णय गरे । यस विषयमा परिवारका सबै सदस्यले आपसमा छलफल गरे र घरका सबैले विवाह गर्न राजी भए । यसपछि परिवारका सबै सदस्यले छोरा र बुहारीसँग यसबारे कुरा गरेपछि छोरा र बुहारी एक अर्कासँग विवाह गर्न राजी भए ।

श्रीमानको जन्मदिनको अवसरमा परिवारका सदस्यले मिलेर दुवैको विवाह गरेका हुन् । बिहे गरेपछि बुहारीले श्रीमान् र १ वर्षकी बालिकाले बुवा पाइन् । अहिले परिवारमा खुसीको लहर चलिरहेको छ । सासुससुरले उठाएको यो कदम साँच्चै सराहनीय छ।

२०७८ पुष १३, मंगलवार प्रकाशित 0 Minutes 101 Views

ताजा समाचार