२०७८ माघ ११ मंगलवार

दुबईको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा नयाँ PCR परीक्षण नियम लागू भयो !

को’विड-19 को फैलावटलाई सीमित गर्ने प्रयासको एक भागको रूपमा, दुबई अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलले अब केही उडानहरूमा आउने यात्रुहरूको अनियमित पीसीआर परीक्षण गर्नेछ।दुबईमा नयाँ वर्षको पूर्वसन्ध्या: २ दिन नि:शुल्क पार्किङ, राउन्ड द क्लक मेट्रो उदाहरणका लागि, ब्राजिल, भारत, बंगलादेश, रूस र पाकिस्तान जस्ता निश्चित देशहरूबाट आउने यात्रुहरूले अनिवार्य परीक्षणबाट गुज्रनु पर्छ।

यद्यपि दुबई मिडिया अफिसका प्रवक्ताले स्क्रिनिङ लिस्टमा नभएका उडानहरूमा आउने यात्रुहरूमा थप परीक्षण भइरहेको पुष्टि गरेका छन्।दुबई यात्रा: एमिरेट्सले अर्को सूचना नभएसम्म 8 गन्तव्यबाट उडानहरू स्थगित गर्योUAE-भारत उडानहरू: प्रवासीहरूले यात्रा योजनाहरू रद्द गरे किनभने केही राज्यहरूले

को’विड-19 क्वारेन्टाइन नियमहरू जारी गर्छन् यसबाहेक, यूकेबाट आएका यात्रुहरूले पुष्टि गरे कि उनीहरूले आगमनमा DXB मा परीक्षण गरेका थिए। UK PCR परीक्षण अनिवार्य गर्ने देशहरूको सूचीमा छैन।

“पीसीआर परीक्षणहरू एमिरेट्स वेबसाइटमा उल्लेख गरिएका उडानहरूको लागि अनिवार्य छ,” दुबई मिडियाले खलीज टाइम्सलाई एक विज्ञप्तिमा भन्यो”यद्यपि, अतिरिक्त सावधानीका उपायहरूको एक भागको रूपमा, दुबई एयरपोर्टले निश्चित उडानहरूको आगमनमा अनियमित परीक्षणहरू गर्न सक्छ,” विज्ञप्तिमा थपियो।

UK बाट दुबई यात्रा गर्ने सबै यात्रुहरूले प्रस्थान गर्नु अघि 72 घण्टा भन्दा बढी लिइएको परीक्षणको लागि नेगेटिभ Covid-19 PCR परीक्षण प्रमाणपत्र हुनु पर्छ।बंगलादेश, भारत, पाकिस्तान, श्रीलंका र सुडान यात्रा गर्ने बासिन्दाहरू आगमनमा अनिवार्य परीक्षणको अधीनमा छन्।

यसबाहेक, यी यात्रुहरूसँग अनिवार्य ICA र GDRFA स्वीकृति पूर्व आगमन हुनु पर्छ। यो नयाँ जारी गरिएको आवास वा रोजगार भिसा, छोटो बसाइ वा लामो बसाइ भिसा, दस वर्षको युएई गोल्डेन भिसा, लगानीकर्ता वा साझेदार भिसा, भिजिट भिसा वा आगमनमा भिसा धारकहरू जस्ता अन्य भिसा भएका यात्रुहरूमा लागू हुँदैन।

माथिका देशहरूबाट आउने यात्रुहरूले 48 घण्टा भित्र गरिएको परीक्षणको लागि QR कोडको साथमा नेगेटिभ Covid-19 PCR परीक्षण प्रमाणपत्र प्रस्तुत गर्नुपर्छ। स्वीकृत स्वास्थ्य सुविधाबाट प्रस्थान गर्नु अघि, नमूना सङ्कलन गरिएको समयबाट वैधता गणना गर्नुपर्छ।

यात्रुहरूले प्रस्थान गरेको छ घण्टा भित्र प्रस्थान एयरपोर्टमा गरिएको परीक्षणको लागि QR कोड सहित Covid-19 Rapid PCR परीक्षण रिपोर्ट पनि प्रस्तुत गर्नुपर्छ। सकारात्मक परीक्षण गर्नेहरूले पहिलो पीसीटी परीक्षणको समयदेखि दश दिनसम्म क्वारेन्टाइनमा बस्नुपर्छ। यदि Covid-19 PCR परीक्षणको नतिजा नेगेटिभ आयो भने यात्रुहरूले अब सेल्फ-आइसोलेसनमा बस्नु पर्दैन।

नयाँ यात्राका प्रतिबन्धहरू: दुबईले बोत्सवाना, इस्वाटिनी, लेसोथो, मोजाम्बिक, नामिबिया, दक्षिण अफ्रिका, जिम्बाब्वे, इथियोपिया, केन्या, नाइजेरिया र तान्जानियाका यात्रुहरूमा नयाँ प्रतिबन्धहरू पनि जारी गरेको छ।

२०७८ पुष १५, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 67 Views

ताजा समाचार