२०७८ माघ ११ मंगलवार

पिसाप फे’र्दा क’रेन्ट लागेर ललितपुरमा बस चालकको मृ’त्यु,,,,हार्दिक श्रद्धाञ्जली !!

चापागाँउ । पि’साप फे’र्दा क’रेन्ट लागेर ललितपुरमा बस चालकको मृ’त्यु भएको छ । दक्षिण ललितपुरको कोञ्ज्योसोम ३ शंखु छापकमा क’रेन्ट लागेर बस चालकको मृ’त्यु भएको हो ।

प्रहरी कार्यालय गोटीखेलका प्रहरी हलल्दार प्रकाश श्रेष्ठका अनुसार गोटिखेलबाट चापागाँउतर्फ आइरहेको वा.३ ख. ४१०८ नम्बरको बसको टायर प’ञ्चर भई रोकि राखेको अवस्थामा पिसाप फे’र्ने क्रममा क’रेन्ट लागेर बस चालक कोञ्ज्योसोम दलचोकी बस्ने बर्ष ३५को शम्भु घिमिरेको मृ’त्यु भएको हो ।

हवल्दार श्रेष्ठका अनुसार क’रेन्ट लागेर घा’इते भएका घिमिरेलाई उपचारका लागि किर्तिपुर अस्पताल पु¥याएपछि उनलाई डाक्टरले मृ’त घोषणा गरेका थिए ।विहीबार साँझ ५ बजेर २५ मिनेटको समयमा घिमिरे ढ’लेपछि उठाउन जाँदा क’रेन्ट लागेपछि उनलाई सा’वधानी पुर्वक नि’कालेर अस्पताल लगिएको थियो ।

यो पनि – गाउँमा विवाह हुँदा बस, ट्याक्सी तथा साना गाडी रिजर्भ गर्नु सामान्य नै बन्न थालेको छ । तर, सामान्य नागरिकले हेलिकोप्टर चार्टर गरेर विवाह गरेको सायद कमै मात्र सुन्न सकिन्छ ।विवाह खर्च जुटाउन नै निकै सकस हुन्छ गाउँका सामान्य नागरिकलाई ।

छथर गाउँपालिका-२ हमरजुङ खैरेनीका २९ वर्षका सविन लिम्बुले विवाहमा हेलिकप्टर नै चार्टर गरी बेहुली भित्र्याएका छन् ।बुवा झप्टबहादुर लिम्बु र आमा दिलकुमारी लिम्बुले छोरा सविनले काठमाडौं थानकोट निवासी राजु सेर्पा र कल्पना क्षेत्रीकी छोरी २५ वर्षीया सिम्रन सेर्पासँग हेलिकोप्टर चार्टर गरेर विवाह गरेका छन् ।

गाउँको कुनामा हेलिकप्टरबाट बुहारी भित्र्याउन पाउँदा गर्व लागेको बेहुलाका बुवा झप्टहादुरले बताए । ‘मैले कल्पनासम्म गरेको थिएन आफ्नो बुहारी हेलिकप्टरबाट भित्र्याउँछु भनेर । तर, आज मेरो जेठा छोरा र जेठी बुहारी यो गाउँमा हेलिकप्टरमार्फत भित्र्याउन पाउँदा जीवनकै खुसी भएकोछु,’ उनले भने ।

२ लाख ७० हजार खर्च गरी बेहुली भित्र्याएका सविनले भने, ‘सानैदेखि मेरो गाउँमा फरक र ऐतिहासिक ढंगले विवाह गर्ने सोच थियो । आज पुरा भएको छ । मैले कसैलाई देखाउनका लागी हेलिकप्टर चार्टर गरेको हैन ।’ बेहुली सम्पन्न परिवारकी र बेहुला सामान्य परिवारका रहेका छन् ।

२ लाख ७० हजार खर्च गरी बेहुली सम्पन्न परिवारकी र बेहुला सामान्य परिवारका रहेका छन् ।गाउँका सामान्य नागरिकले हेलिकप्टर चार्टर गरेर विवाह गर्नु चानचुने कुरा नभएको स्थानीय मनबहादुर खड्काले बताए । ‘योजना बनाउने हो र चाहने हो भने असम्भव नहुने रहेनछ । खर्च जहाँबाट जुटाए पनि जुटाउन सकिँदो रहेछ,’ उनले भने ।

२०७८ पुष २४, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 50 Views

ताजा समाचार