२०७९ जेष्ठ १० मंगलवार

प्रेमबिबाह गरेर ल्याएकि श्रीमती नै बनिन आमाको का’ल, छोरा रु’दै मिडियामा (भिडियो हेर्नुस)

पछिल्लो समय हाम्रो देश नेपालमा ह”त्या”हिं”सा जस्ता ज”घ”न्य अ”प”रा”धका घटनाहरुले चरम सिमा पार गरिरहेका छन । द”र्द”ना”क एवम ड”र”ला”ग्दा ह”त्याका घटना पनि पछिल्लो समय सामान्य बिषय बन्दै गएका छ्न । अझ पछिल्लो समय आफ्नो हाडनाताभित्र नै ह”त्याका घटना बढ्दै गएका छ्न । आखिर यस्ता घटना बढ्नुले के को संकेत गर्दैछ त ? के हाम्रो देशको कानुन नै फि”त”लो भएर हो त ? केही दिनअगाडि दाङमा आफ्नै बुहारीले छिमेकी साथिको सहयोगमा आफ्नै बुहारीलाई मारेको घटना अझै ताजै बिषय रहेको छ ।

केही दिन अगाडिको मात्र कुरा हो दाङ जिल्लाको घोराही उपमहानगरपालिका वडा नम्बर १९ खानिगाँउमा एकदमै ड”र”ला”ग्दो घटना घटेको थियो । ५५ बर्षिय इन्द्रकुमारी घर्ति नाम गरेकी सासूलाई आफ्नै बुहारी अर्कि एक छिमेकी महिलाको सहयोगमा छिमेकमा न्वरान भएको मौका छो”पे”र एकदमै बी”भ”त्स तरिकाले नि”र्म”म”ता”पु”र्व”क ह”त्या गरेकाथिए । ह”त्या भएपछी उनको ला”छ भने घरनजिकै एउटा खोल्सामा फा”लि”ए”को अबस्थामा भेटिएको थियो ।

घरमा केही सामान्य बिबाद भैसकेपछि दुई बुहारीहरु मिलेर सासूलाई अ”चे”त अबस्थामा पुग्ने गरि काठको मु”ढा”ले हा”ने”र र”ग”ता”म्मे अबस्थामा पुर्‍याएपछि उनको श”ब भने घरनजिकैको खो”ल्सा”मा हु”त्ता”इ”दि”ए”का थिए । खो”ल्सा”मा फा”ले”र पनि उनिहरुलाई शान्ती मिलेन, अझै सासू जिउँदै छ्न कि भनेर उनिहरुले त्यहीँ गएर ढु”ङ्गाले अनुहार नै कि”च्चि”ने गरि हा”ने”का रहेछ्न । २३ बर्षिय बुहारी बसन्ती घर्ती र २२ बर्षिय बुहारी दुर्गा घर्ती मिलेर आफ्नै सासूको नि”र्म”म”ता”पु”र्ब”क ह”त्या गरेको घटनाले सबैको सा”तो लिएको थियो ।

छिमेकमा न्वरान भइरहदा रातको समयमा मौका छो”पे”र यता बुहारीहरुले भने आफ्नै सासूलाई पहिले काठको मु”ढा”ले हा”ने”र र पछि ढु”ङ्गाले हा”ने”र मा”रे”र खोल्सामा फ्या”लि”दि”ए”का कुरा बाहिरीएको थियो । काठको मु”ढाले टा”उ”को छि”या”छि”या हुनेगरी हानेर ह”त्या गरेको र पछि ढोका थु”ने”र कोठाभित्र लागेको र”ग”त”माथी लि”प”पो”त गरेको एक स्थानीय महिलाले बताएकि थिइन । र”ग”ता”म्मे अबस्थामा लाछ घो”प्टि”ए”को अबस्थामा भेटिएको थियो ।

न्वरानमा नाँचगानको साथमा न”शा”पा”नी पनि खाएको र त्यहीँकारण झ”ग”डा”झ”ग”डामै यो घटना घटेको हुनसक्ने एक स्थानीय महिलाले बताएकी थिइन । कान्छी बुहारीले पहिले ह”त्या गरेको र श”ब उठाउन नसकेपछी छिमेकमा रहेको माईला बाबुको बुहारीलाई बोलाएको र दुईजना मिलेर श”ब खो”ल्सा”मा लगेर फा”लि”दि”ए”को उनले बताईन । मु”ङ्”ग्रो नै र”ग”तै”र”ग”त भएको स्थानियले बताएका छ्न । मृ”त”क”लाई सानिमा बताउने एक पुरुषले भने खोल्साबाट हु”त्त्या”इ”दि”ए”र ल”डे”जस्तै बनाउन खोजिएको बताएका छ्न ।

आफ्नी आमाको स्याहारसुसारको लागि घरमा श्रीमतीलाई राखेर कमाउन गएका छोराले जब श्रीमती भ”नौ”दि”ले आफ्नी आमालाई मा”रे”को सुन्दा छाँगा”बाट ख”से”झै भयो । आफू काम गरिरहेको अबस्थामा आमा खोल्सामा मृ”त भेटिएको भन्ने खबरले आफुलाई अ”चे”त बनाएको छोरा बताउँछ्न । घरको कान्छा छोरा उनले आमा एक्लि भएपछि धुमधामका साथ प्रेम बिबाह गरेका थिए उनले तर आज उनै श्रीमती उनको आमाको का”ल बनेकीछिन । आफ्नो बुढेसकालकि सहारा सोचेर बुहारी भित्रीदा खुसिको सिमा थिएन आमाको तर आज उनै बुहारीले आमाको खुसि एकपलमा त’ह’स’न’ह’स गरिदिएकी छिन ।

बाँकी हेर्नुस तलको भिडियोम

२०७८ फाल्गुन ११, बुधबार प्रकाशित 0 Minutes 78 Views

ताजा समाचार