२०७९ जेष्ठ १० मंगलवार

चार पानाको सु-साईड नोट लेखेर बिदा भईन प्रियंका, एक बर्ष अघि मात्रै भएको थियो बिहे

एक विवाहित महिलाले झु’ण्डि’एर दे’ह’त्याग ग’रे’की छन् । डाक्टरले पो’ष्ट’मा’र्टमअघि उनको अन्डरगार्मेन्टमा चार पृष्ठको सु’सा’इड नो’ट फेला पारेका छन् । चिकित्सकले नोट प्रहरीलाई बुझाएका छन् । मृतकले नोटमा धेरै चकित पार्ने खुलासा गरेकि छिन । उनले श्रीमान् राहुल, सासू र ससुराले आफूलाई या’त’ना दि’एको आरोप लगाएकी छन् । राहुलकी जेठी श्रीमतीबाट जन्मेकी छोरीलाई पनि मा’र्ने लेखिएको छ । प्रहरीका अनुसार ती महिलाले एक दिनमा सु’सा’इड नो’टमा बिहेको एक वर्षमा श्रीमान्, सासू र ससुराले दिएको या’त’नाहरु सबै लेखिरहेकी थिइन् ।

प्रियंकाले नो टको पहिलो पृष्ठमा श्रीमान राहुल चौहानको बारेमा लेखेकी छिन् । आफूलाई असाध्यै माया गर्ने बताइन् तर श्रीमानले नबुझेर सासुको कुरामा कु’टपि’ट ग रेको बताइन् । राहुल विवाहित थिए । पहिलो श्रीमतीको मृत्यु भइसकेको थियो उनले ९ वर्षकी छोरी छोडेर गएकी थिईन । उसले म जस्तै अरु केटीलाई पनि या’त’ना दिनेछ र मा’र्नेछ।

प्रियंकाले अर्को दुई पानामा सासु पारुको गा’लीको कथा लेखिन् । उनले लेखेकी छिन्, सासुले विनाकारण समस्यामा पार्दथिन । यसपछि उनले सासु र बुहारीबीच वर्षभरि नै झ’ग’डा भएको उल्लेख गरेकी छिन । अन्तिम पृष्ठमा, उनले आफ्नी भाउजु आशा, पिंकी र अर्कालाई मामाघरमा आउँदा दु’व्र्यव’हार ग’रेको बारेमा लेखेकि छिन। प्रियंकाले लेखेकी छिन्, ‘आफ्नो मृत्यु व्यर्थ नजाओस् । यसका लागि श्रीमान्, सासु र भाउजुलाई कारबाही हुनुपर्छ ।

प्रियंकाका बुबा अमृतले भने कि करिब ६ महिनाअघि राहुलले प्रियंकालाई घरबाहिर छो’डेर गएका थिए । त्यसपछि श्रीमान्–श्रीमतीबीच झ’ग’डा भयो । प्रियंकाले आफू अर्को महिलासँग मोबाइलमा कुरा गर्ने बताएकी थिइन् । उनले प्रियंकालाई तेस्रो बिहे गरेर छा’डेर जाने कुरा गर्थे तर छोरीको घर नबिग्रँदा हामीले आफन्तलाई बोलाएर राहुललाई बुझाएर प्रियंकालाई ससुरा घर पठायौं । त्यसपछि पनि ज्वाइँले छोरीलाई या’त’ना दि न छोडेनन् । आज हाम्रो छोरी हामी संग छैनिन । उनको मृत्युमा जिम्मेवार ससुराललाई कारबाही गर्नुपर्छ ।

प्रियंकालाई पहिलो पटक सासुले झु’ण्डि’एको देखेकी थिइन् । आफन्तको जानकारीका आधारमा प्रहरीले महिलाको शव जिल्ला अस्पतालमा लगेको थियो । शव पोष्टमार्टम कोठामा ल्याइँदा महिलाको अन्डरगारमेन्टमा सु’सा’इड नो’ट फेला परेको थियो । उनका श्रीमान् राहुल चौहान नगरपालिकामा चालक हुन् । त्यतिबेला उनी ड्युटीमा थिए । प्रहरीले सासू पारुबाई र श्रीमान् राहुलसँग सोधपुछ गरे पनि कुनै समस्या आएन ।

दोस्रो दिन बुधबार पनि महिलाको शव पो’ष्टमा’र्टमका लागि जिल्ला अस्पताल शवगृहमा राखिएको थियो । यहाँ पो’स्टमा’र्टम गरिरहेका डा. भरत बाजपेयीले महिलाको ब्लाउजबाट सु’सा’इड नो’ट फेला पारेका छन् । जसलाई उनले प्रहरीलाई बुझाएका थिए । प्रहरीका अनुसार सु’सा’इड नो’टमा नवविवाहित जोडीले श्रीमान् राहुल र सासू पारुबाईलाई दु’व्र्य’वहार ग’रेको आरोप लगाएकि छिन ।

एक बर्ष अघि मात्रै विवाह भएको थियो प्रियंका र राहुलको प्रियंका र राहुलबीचको सम्बन्ध राम्रो थिएन । हाल प्रहरीले नवविवाहित जोडीको देह’त्या’ग बारे अनुसन्धान सुरु गरेको छ ।

२०७८ चैत्र १४, सोमबार प्रकाशित 0 Minutes 230 Views

ताजा समाचार