२०७९ जेष्ठ १३ शुक्रबार

आइतबारदेखि केबलकारमा अड्किएका १५ जनाको अझै उद्धार भएन, तीनको मृ’त्यु,,,

काठमाडौं :

झारखण्डको देवघरको त्रिकूट पहाडमा रोपवेमा फसेका मानिसहरूको उद्धारका लागि गरिएको उद्धार कार्य जारी रहेको छ । यस दुर्घटनामा तीन जनाको मृत्यु भएको छ । भारतको झारखण्डमा आइतबारदेखि केबलकारमा अड्किएका १५ व्यक्तिको अझै उद्धार हुन सकेको छैन।

भारतीय सञ्चारमाध्यमहरूका अनुसार झारखण्डको देउघर जिल्लाको त्रिकुट पहाडमा रहेको रोपवेमा चलिरहेका दुई केबलकार आइतबार साँझ ठोक्किएका थिए। त्योसँगै अन्य केबलकार पनि जहाँको त्यहीँ रोकिएका थिए।

केबलकारमा अ’ड्कि’एकाहरूको मंगलबार बिहानसम्म उद्धार हुन नसकेको भारतीय सञ्चारमाध्यमले उल्लेख गरेका छन्। ५ वटा ट्रलीमा अहिले पनि १५ जना अ’ड्कि’एका छन्।

यसमा एक महिला संलग्न छिन् । मंगलबार डोरीबाट चि’प्लिएकी एक महिलालाई गम्भीर अवस्थामा अस्पताल भर्ना गरिएको थियो तर केही समयपछि उनको मृत्यु भएको थियो । हजारौं मिटरको उचाइमा मानिसहरु हावामा अड्किएकाले उनीहरुसम्म पुग्न कठिन भएकोले उद्धार कार्य कठिन भएको आईटीबीपीले जनाएको छ । डोरी भाँचिएर खाल्डोमा ख’से’की महिलाको भिडियोले तपाईको मन चकित पार्नेछ ।

देवघर रोपवेमा केबलकारमा फसेकी एक महिलाको डोरी भाँचिएपछि उद्धारका क्रममा लडेर मृत्यु भएको छ । प्रारम्भिक रिपोर्ट अनुसार ती महिला झौसागढ़ीकी थिइन्। घटना हुँदा उनका ज्वाइँ र अरू उनलाई भुइँमा पर्खिरहेका थिए।

सोमबार भारतीय वायुसेनाको हेलिकप्टरबाट खसेर अर्का एक जनाको मृत्यु भएको छ । एक भिडियोमा उनी हेलिकप्टरबाट खसेको देखाइएको छ ।

२०७८ चैत्र ३०, बुधबार प्रकाशित 0 Minutes 246 Views

ताजा समाचार