२०८० जेष्ठ १९ शुक्रबार

ॐ भगवानको माछाको रुपमा अवतार, फोटो छोइ सेयर गर्नुस् (हेर्नुहोस् भिडियो)

संसारमा सबैजना अद्वितीय छन्, तर केही मानिसहरू अरू भन्दा धेरै असामान्य विशेषताहरू छन्। यहाँ संसारका सबैभन्दा अनौठो बच्चाहरू मध्ये 11 छन्! एक बच्चाको रूपमा, तपाइँका आमाबाबुले तपाइँलाई निरन्तर भन्नुहुनेछ कि तपाइँ अद्वितीय र अद्भुत हुनुहुन्छ। यो हामी जवान हुँदा हाम्रो आत्म-विश्वास बढाउन मद्दत गर्न एक सामान्य रणनीति हो ।

यद्यपि प्रत्येक बच्चा अद्वितीय छ, केही बच्चाहरूले अझ बढी अद्वितीय विशेषताहरू भएकोमा घमण्ड गर्न सक्छन्! यहाँ 11 बच्चाहरू छन् जो असाधारण शारीरिक सुविधाहरू वा असाधारण छन् :

1. Johncris Carl Quirante, 300 दाँत भएको बच्चा : यो जवान नौ वर्षको फिलिपिनो बच्चा एक धेरै दुर्लभ अवस्था छ किनभने उसको औसत व्यक्ति भन्दा धेरै दाँत छ।यद्यपि उसँग दुईवटा अतिरिक्त दाँत मात्र छैन! जोनक्रिस 200 भन्दा बढी दाँतको साथ जन्मेका थिए (300 सही हुन!) सौभाग्यवश जवान केटाको लागि, उनकी आमाले अतिरिक्त दाँत हटाउनको लागि शल्यक्रिया गर्न पर्याप्त पैसा जुटाउन सफल भइन् । केटाको मुख सामान्य हुनको लागि, गरिब केटाले कम्तीमा सात दिन गुजर्नुपरेको थियो

२. मुइन बाचोनेभ, ५ सेन्टिमिटर लामो परेला भएको बच्चा: मुइन एक एघार वर्षको केटा हो जसको धेरै असामान्य पलकहरू छन्। उहाँका लामो पट्टाहरू 5 सेन्टिमिटर लामो नाप्छन् र कतिपयले उहाँको गालालाई छुन्छ। धेरै केटीहरू निश्चित रूपमा उनको प्राकृतिक डो-आँखाको ईर्ष्या हुनेछन्। जे होस्, मुइनलाई फुटबल खेल्नु भन्दा बढि केहि चासो छैन जुन सायद त्यस्तै हो!

3.Ava क्लार्क, कालो आमाबाबुको लागि जन्मेको सेतो बच्चा: अवा क्लार्क कालो अफ्रिकी आमाबाबुको लागि जन्मिएको छ तर उनको आमाबाबुले उनको आमाको घुमाउरो कपाल स्वीकार गर्ने धेरै कम विशेषताहरू छन् ।उनको गोरो कपाल, पोर्सिलेन सेतो छाला र मोती आँखाले उनलाई धेरै असामान्य लुक दिन्छ। वास्तवमा, उनको असाधारण सुन्दरताक कारण, यो सानो केटी सबैभन्दा लोकप्रिय बाल मोडेल मध्ये एक हो। तर Ava को असामान्य विशेषताहरु एक दुर्लभ आनुवंशिक रोग को कारण हो। उनीसँग अल्बिनिज्म छ जसको अर्थ उनीसँग मेलानिनको कमी छ।

4. Elise Tan Roberte : एलिस संसारको सबैभन्दा बुद्धिमान सानी केटी हो। उनको 156 को || आइन्स्टाइन भन्दा केहि अंकले तल छ (160) | एलिसले पाँच महिनाको उमेरमा आफ्नो पहिलो शब्द बोल्यो, आठ वर्षमा हिँड्न थाल्यो र दस महिनामा दौडियो।16 महिनाको उमेरमा उनले आफ्नो नाम पढ्न र दस सम्म गणना गर्न सक्थे। २ वर्षको उमेरमा उनले स्पेनिसमा १० सम्म गनिन् र विश्वका सबै राजधानी सहरका नामहरू थाहा पाएकी थिइन्। के उनी अर्को प्रतिभा बन्नेछिन्?

5. शार्लोट गार्साइड, जो खरायो भन्दा ठूलो छैन :जब चार्लोट गार्साइड जन्मिइन्, उनको तौल मात्र ५०० ग्राम थियो र २५ सेन्टिमिटर नाप्यो… डाक्टरहरूले उनको आमाबाबुलाई भने कि उनीलाई प्रिमोडियल ड्वार्फिज्म भनिने एक धेरै दुर्लभ रोग थियो ।डाक्टरहरूका अनुसार शार्लोट एक वा दुई वर्षको उमेरसम्म मात्र बाँच्नेछिन्। तर, युवतीले भर्खरै आफ्नो छैटौं जन्मदिन मनाएपछि डाक्टरहरूले गल्ती गरे। यद्यपि शार्लोट, जो खरायो भन्दा ठूलो छैन, धेरै कमजोर र दैनिक गतिविधि छ

6. मिलिआना द्वि-रंग कपालको साथ योग्य : Millianna सबै अन्य साना केटी जस्तै एक सानो केटी हो। एकमात्र भिन्नता जसले । उनलाई औसत बच्चाहरूबाट अलग गर्दछ उनको द्वि-रंगको कपाल हो: उनको गाढा कालो तालाहरू बीच सेतो कपालको टुक्रा । विशेष आनुवंशिक विशेषता उनको अघि दुई पुस्ता पछि जान्छ। वैज्ञानिक भाषामा यो विशेषतालाई एक्रोमोट्रिचिया वा कपालमा पिग्मेन्टेसनको अभाव भनिन्छ। यो विसंगति अक्सर vitiligo सँगसँगै हुन्छ, जस्तै Milli को मामला हो।

२०७९ श्रावण १२, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 374 Views