२०७९ चैत्र १५ बुधबार

मलेसियाबाट वर्किङ भिसामा सिंगापुर जान मिल्ने : कति लाग्छ खर्च, तलब कति हुन्छ..?

मलेसियामा रहेका नेपालीहरूको लागि यो खनर खुसिको हुन सक्छ । यदि तपाईं मलेसियामा कार्यरत हुनुहुन्छ भने यो तपाइको लागि अवसर हो । यदि तपाई मलेसियामा हुनुहुन्छ र मलेसियाबाट नै सिंगापुर रोजगारमा वर्किङ भिसामा काम गर्न जान चाहनुहुन्छ भने त्यो सम्भव छ , त्योपनी सजिलै ।

मलेसियामा कामदार भिसामा रहेका नेपालीहरुलाई सिंगापुरमा वर्किङ भिसाको अप्लाइ गर्न सहज र कम खर्चमा हुने बताइएको छ । तर यो प्रक्रिया र लागत भने सम्बन्धीत एजेन्सी वा सम्बन्धित निकायमा अनुमती प्राप्त निकायबाट मात्रै प्रक्रियाको थालनी गर्न सल्लाह दिन्छौ ।

सिंगापुरमा नेपालीहरूको लागि पानीजहाज, योग्य भएको अवस्थामा सिंगापुर पोलिस वा अन्य फ्याक्ट्री वर्करको रुपमा काम पाउन सकिन्छ ।

कति हुन्छ तलब ?

सिंगापुरमा काम गर्न जान पाउनु धेरैको सपना हो ।राम्रो तलब, राम्रो सेवा सुबिधा, इज्जत र घर फर्किदा दिइने सुबिधा समेत राम्रो छ । सरदर नेपालीले सिंगापुरमा २ लाख रुपैयाँ मासिक कमाउने गर्छन् । कामको प्राकृति हेरि धेरै तथा थोरै हुन सक्नेछ ।

कसरी जाने ?
सिंगापुर जान नेपालबाट सहज छैन,धेरै कम मात्रामा बिज्ञापन खुल्छ त्यसैमा लागत १०-१२ लाख भन्दा बढी लैजाने गर्छन् । त्यसैले धेरै नेपालीहरु मलेसियामा कामदार भिसामा जाने र त्यहाका एजेन्ट वा मेनपावर एजेन्सीहरु संगको सहकार्यमा सिंगापुर जाने गर्छन् ।

यसरि जादा त्यहाँका मेनपावर एजेन्सीहरुले करिब 5 हजार रिङ्गेट सम्म लैजाने बुझिएको छ । तर यो सुचनाको आधारमै अनाहकमा पैसा कसैलाई पनि नतिर्न र राम्रो संग नबुझेसम्म कसैलाई पैसा नबुझाउनु होन अनुरोध गर्दछौं ।

२०७९ भाद्र १३, सोमबार प्रकाशित 1 Minute 67 Views

ताजा समाचार