२०७९ माघ १४ शनिबार

हवल्दार बाट सिदै D.S.P यसरी बनिन बब्ली.…..

भारतको बिहार राज्यको बेगुसरायमा कार्यरत महिला हवल्दार बबलीको चर्चा भइरहेको छ । आफ्नो लगन र मिहिनेतले बबली आज सिपाहीबाट डीएसपी बनेकी छिन् । बबलीको सफलताको कथा पनि पूरै फिल्म जस्तै छ । बबलीले घरकी जेठी छोरी भएकाले विवाहअघि सबै जिम्मेवारी लिइन् ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

बबलीले सन् २०१५ मा प्रहरीमा हवल्दारका रूपमा ड्युटी सुरु गरेकी थिइन् । यसै क्रममा बबलीले बीपीएससीको तयारीका लागि समय निकालेर दुई पटक परीक्षा दिएकी थिइन् । बबलीले दुवै पटक बीपीएससी परीक्षामा सफलता पाउन सकिनन् ।

बोधगयाको भागलपुर निवासी रोहित कुमारकी श्रीमती बबलीले सन् २०१५ मा खगरियामा हवल्दार सेवा सुरु गरेकी थिइन् । उनी हाल प्रहरी लाइन बेगुसरायमा कार्यरत छिन् । घरकी जेठी छोरीको जिम्मेवारी निर्वाह गर्न सरकारी जागिरको लागि प्रयास गरि सन् २०१५ मा प्रहरी जवान पदमा छनोट भएको डीएसपी बबलीले बताइन् । घरको आर्थिक समस्याका कारण उनले अन्य प्रतिस्पर्धात्मक परीक्षा पनि दिन थालिन् । उनले तेस्रो प्रयासमा यो सफलता हात पारेकी हुन् ।

बबलीले बलियो इच्छाशक्तिले कुनै पनि सफलता हासिल गर्न सकिने बताइन् । कुनै पनि काम सानो–ठूलो हुँदैन भन्ने सोचेर उनले प्रहरीमा जानुपर्ने उनको भनाई छ । त्यसपछि परिवारका सदस्यले पनि सहमति जनाए ।

घरकी जेठी छोरी भएकाले आर्थिक बाध्यताका कारण पहिला प्रहरी हवल्दारको जागिर खाइन्, त्यसपछि त्यो जागिर लिइन् । प्रहरी जवानको जिम्मेवारीसँगै उनले बीपीएससीको तयारी पनि गरिन् । बीपीएससीमा दुई पटक फेल भएपछि तेस्रो पटक यो सफलता हात पारेको हो । यसका लागि उनले कडा मेहनत गरिन् ।

डिएसपी बनेकी बबलीले गर्भवती हुँदा पटनामै बसेर तयारी गरी परीक्षा पास गरेको बताइन् । बबलीको अहिले सात महिनाकी छोरी छिन् । बबली आफ्नो सम्पूर्ण परिवारसँग खुसी बाँड्दै छिन् । आफ्नो जिम्मेवारी रहेको बबलीले परिवारसँगै कर्तव्य निर्वाह गरिरहेको बताइन् । उनको सपना बीपीएससी पास गर्ने थियो । यसका लागि उनले कडा मेहनत गरिन् ।

एसपी कार्यालयमा एसपी योगेन्द्र कुमार, हेडक्वार्टरका डीएसपी निशित प्रिया, सदरका डीएसपी अमित कुमारले पालैपालो मिठाई खुवाएर बधाई दिए । सो अवसरमा एसपी कार्यालयमा मिठाई समेत वितरण गरिएको थियो । एसपी योगेन्द्र कुमारले जिल्ला बलका होनहार हवल्दारले ड्युटीपछि समय निकालेर आफ्नो सपना साकार मात्र नभएर सहकर्मीका लागि प्रेरणाको स्रोत बनेको बताए ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

२०७९ भाद्र १८, शनिबार प्रकाशित 0 Minutes 79 Views

ताजा समाचार