२०७९ चैत्र १५ बुधबार

यदि तपाईंलाई कसैले ५० बर्ष कटेपछि तपाईंको ढाड र हाड जोड्नीहरु निको हुन असम्भव छ भनेर भन्यो भने तपाईंले यो सत्य कुरा होइन भनेर थाहा पाउनु पर्छ !’


सामुदायिक स्वास्थ्य संघ

यदि तपाईंलाई कसैले ५० बर्ष कटेपछि तपाईंको ढाड र हाड जोड्नीहरु निको हुन असम्भव छ भनेर भन्यो भने तपाईंले यो सत्य कुरा होइन भनेर थाहा पाउनु पर्छ !’

मनिस सापकोटा
चिकित्सा विज्ञानका डाक्टर, नेपाल l मोडर्न काइनेसिओथेरापीका संस्थापक (न्यूरोलोजी र आर्थोपेडिक्स)-मांसपेशी तथा अस्थिपन्जर सम्बन्धी पुराना रोग तथा चोटपटक उपचार गर्ने एउटा वैकल्पिक पद्धति l औषधि प्रयोग नगर्नु तथा कर्सेट नलगाउनु यस नयाँ पद्धतिको मुख्य सिद्धान्त हो l आफ्नो शरीर र यसका सम्भावनाका बारेमा अझ राम्रो बुझाइ हो l
मेडिकल अनुभव: ३० बर्ष भन्दा बढी

दिमागमा एउटा साधारण सत्य राख्नुहोस् र कसैको कुरा नासुन्नुहोस्: हाडजोड्नीका रोगहरु बुढेसकालमा पनि उपचार गर्न सकिन्छ l’

यी डाक्टरको दावी छ कि १८ बर्ष सुरु भएको अस्टेकोंड्रोसीस पनि केही महिना मै निको पार्न सकिन्छ l उनले बाथको दीर्घ रोगी असाध्यै रोगी महिलालाई ७८ दिन मै निको पार्न सक्छन् l हाडजोड्नीको दुखाइको सम्बन्धमा यदि राम्ररी उपचार गर्न सकेमा ४ दिन मै निको हुन्छन् l ४८ बर्षको अभ्यासमा उनले आफ्ना भनाइहरुलाई कामले नै देखाउने गर्दै आएका छन् l एउटा च्यानलमा प्रत्यक्ष प्रसारणमा आए लगत्तै (‘जुनसुकै उमेरमा पनि हाड जोड्नीलाई कसरी स्वस्थ राख्ने’ शिर्षकको कार्यक्रममा) प्रसिद्ध डाक्टर मनिस सापकोटा हामीसँग अन्तर्वार्ता दिन सहमत भए l

तपाईंको खबर के छ, डा. मनिस l के हाडजोड्नीका रोग तथा अस्टेकोंड्रोसीस वयस्क मानिसका लागि साधारण हुन् भन्ने कुरा सत्य हो ? कृपया बताईदिनुहोस् l

हेलो, ईशा l यो निश्चित रुपमै सत्य होइन l वयस्क मानिसका लागि त १० बर्षदेखि उपचारमा लागेका तर कहिल्यै सफल नहुने डाक्टरमा अत्यधिक विश्वास गर्नु चाहिं साधारण कुरा हुन् l वास्तवमा हाडजोड्नी, कंड्रोसीस तथा पुरै अस्थिपन्जर प्रणाली जुनसुकै उमेरका मानिसमा सहजै निको पार्न सकिन्छ l अनि यो कुनै चमत्कार नभई विशुद्ध विज्ञान हो l

यदि तपाईंलाई यो रहस्य थाहा छ र यसमा थोरै आत्म-अनुशासनको प्रयत्न लगाउनु भएमा तपाईंले घरमै छिट्टै यो रोग ठीक गर्न सक्नुहुन्छ, मेरा हजारौं विरामीहरु त्यसै गर्छन् l

अनि त्यस्तो रहस्य चाहिं के हो त ?

त्यो रहस्य भनेको मलाई किन दुखिरहेको छ भन्ने बुझ्न सक्नु l अस्टेकोंड्रोसीस तथा बाथ मेडिकल इन्साइक्लोपेडीयामा सूचीवद्ध गरिएका १४७ वटा फरक सम्भाव्य कारणले हुन सक्छन् l तर परिणाम एकै हो, उस्तै हो l हाडजोड्नी, मेरुदण्ड र कार्टलेजले लचकता गुमाउँछन् र दुख्छ l कमजोर रक्त संचारका कारण तिनीहरु कमजोर भएका हुन्छन् l

पुरै रहस्य यही नै हो, हामी हाडजोड्नीमा रक्त संचार पुन: ब्युँताएर निको पार्छौं l

तर ४५ बर्षको उमेरपछि रक्त संचार ब्युँताउन असम्भव छ भन्ने साधारण बुझाई छ नि ?

यो पुरै वकवास हो l म आफैं एउटा चोट पछिको व्हिल चेयरबाट उठेर आएको मान्छे हुँ l अनि त्यो त ४५ बर्षको उमेर भन्दा पनि गम्भीर प्रकृतिको थियो l

तपाईंले व्हिल चेयरका अरु मानिसलाई बचाउनु भयो त ?

अँ, एक पटक भन्दा बढी l तर मेरा अधिकांस विरामीहरु ४० बर्ष उमेर माथिका साधारण मानिस छन् जसलाई उमेर बढ्दै गर्दा यी रोगले सताउन थाल्यो l उनीहरु यस्तै अस्टेकोंड्रोसीस, बाथ, रेडीकल्टिस, नशा चेपिएको जस्ता समस्या लिएर आउँछन् l यी रोगले मानिसलाई थकित बनाउँछ र साधारण तवरले जिउन दिंदैन l

मानिसहरु दुख्ने सिकायत गर्छन्, हिड्न पनि मुस्किल हुन्छ l उनीहरु साधारण मानिस हुन्, कुनै खेलाडी वा असक्त मानिस होइनन् l उनीहरु रुन्छन् ‘किन मलाई नै यस्तो हुन्छ ? मैले के गरेको थिएँ र ?” म साधारण जवाफ दिन्छु, “रुन बन्द गरौँ, रक्त संचारलाई ब्युँताउने काममा जुटौं l”

तपाईं यस्तो उमेरमा कसरी रक्त संचार ब्युँताउनु हुन्छ र ?

हालै सम्म त मैले मेरा बिरामीहरुलाई एउटा जटिल व्यायाम कार्यक्रमबाट नै उपचार गरें जसमा प्रशिक्षक सहितका ९६ वटा फरक व्यायाम हुन्छन् l यो बडो प्रभावकारी पद्धति हो, तर निकै लामो र गाह्रो हुन्छ l
दुख्छ, निकै कठिन छ, मानिससँग गिम जाने समय छैन l तसर्थ अरु केही सजिला र आधुनिक तरिकाहरु छन् भन्ने विश्वासका साथ मैले खोजी गरें जुन मैले भेटें पनि l

कस्तो रमाइलो ! के तपाईं हाम्रा पाठकहरुलाई यसका बारेमा बताई दिनुहुन्छ ?

अवश्य नै l अस्टेकोंड्रोसीस तथा हाडजोड्नी दुख्ने समस्याको नयाँ उपचारका लागि प्रमाणित हाम्रो केन्द्र नेपाल कै पहिलो केन्द्र हो l मैले स्वीकार गर्नै पर्छ कि मैले सुरुमा यसका बारेमा सुन्दा हाँसे, यसको प्रभावकारिताको बारेमा विश्वास नै लागेन l तर यसको परिक्षणको परिणामले म चकित भएँ -४५६७ विरामीहरु पुरै निको भए l यो ९४% प्रतिशत हो l ५.६ ले निकै सुधार भएको अनुभव गरे र ०.४ ले मात्र कुनै परिवर्तन महसुस गरेनन् l

यो कस्तो किसिमको उपचार हो र ?

म अचम्मको उपचारको बारेमा कुरा गर्दैछु। Spasmalir यो तेलले तुरुन्तै ढाड र जोर्नी दुखाइ कम गर्छ, 4 दिन भन्दा बढी लाग्दैन र धेरै बेवास्ता गरिएको अवस्थामा पनि यो एक दुई महिनामा निको हुन्छ।

यसको फर्मुला बनाउन १.३ मिलियन डलर खर्च गरिएको थियो र लगभग १३ मिलियन डलर त यो प्रोडक्ट देशभर वितरण गर्ने अधिकारका लागि मात्र तिनु परेको थियो l

यसको अर्थ Spasmalir नेपालमा मात्र किन्न सकिन्छ ?

अहिलेलाई हो l तर जनवरी १ बाट सबैतिरका जनताका लागि उपलब्ध गराइने छ l

यो चमत्कारी तेलले कसरी काम गर्छ?

यसमा कुनै चमत्कार छैन, केवल शुद्ध विज्ञान। यो स्पास्मालिर तेलमा ३२ शक्तिशाली तत्वहरू हुन्छन् जसले कमजोर र पुराना कोशिकाहरू सम्पर्कमा आउने बित्तिकै ७ गुणा छिटो काम गर्छ, जसले गर्दा कोशिकाहरू पुनर्जीवित हुन्छन्।

एक पटक समस्या ग्रस्त ठाउँमा यो दल्दा तपाईंले ९३०००० कोषहरुलाई ब्युँताउन सक्नुहुन्छ जुन रक्त प्रवाहका लागि राम्रो कुरा हो l उपचार यसरी नै हुन्छ l तर मुख्य कुरा भनेको स्थीरता हो l

बडो गज्जब l तर हामीलाई अर्को पनि व्याख्या चाहिन्छ, साधारण रोग भएका मानिसका लागि यसले कस्तो अर्थ राख्छ त ?

यसको मतलब मध्ययुगीन ब्रिटिश औषधि अन्ततः पुरानो हुँदैछ र तपाईले आफ्नो रोगलाई 1-2 महिना भित्र घरमै निको पार्न सक्नुहुन्छ। यो तेल Spasmalir को कुनै टाँसिने वा जमेको प्रभाव छैन। यसले शरीरलाई सेलुलर स्तरमा सार्न काम गर्दछ। स्पाइनल कर्ड आफ्नो सामान्य अवस्थामा पुनर्स्थापित हुन्छ। रोगी लक्षणबाट मुक्त हुँदैन तर रोग निको हुन्छ।

तेल प्रयोगको पहिलो दिन यसले शरीरको पुनरुत्थान प्रणालीलाई जगाउँछ। यसले दुखाइ कम गर्छ। यो 2-3 हप्तामा निको हुन सक्छ। तर सम्झनुहोस्, तपाईंले रोकथामको लागि यो पाठ्यक्रम दोहोर्याउनु पर्छ।

के यो तेल Spasmalir ले ले विशेष गरी नुहाउने र osteochondrosis लाई निको पार्न मद्दत गर्छ?

होइन, म तपाईंलाई एउटै कुरा भन्न खोज्दै थिएँ: यसले सेलुलर स्तरमा काम गर्छ, यसले तपाईंको रक्त परिसंचरण पुनर्स्थापित गर्दछ। यसले हड्डी र मेरुदण्डका सबै प्रकारका रोगहरू जस्तै ओस्टियोआर्थराइटिस, नुहाउने, सायटिका, बाथ, रेडिक्युलाइटिस, हर्निएटेड स्पाइनल कर्डलाई निको पार्छ। , तेल फ्र्याक्चर र कोलोसिस मा पनि धेरै प्रभावकारी छ।

यो त निकै गज्जबको उपचार जस्तो छ l के यसले दुखाई मात्र कम नगरी यी सबै रोग नै निराकरण गर्ने हो त ?

यो Spasmalir तेलले सुरुमा दुखाइ कम गर्छ (उपचारको प्रारम्भिक चरणहरूमा) र अन्ततः रोग पूर्ण रूपमा निको पार्छ। मलाई गलत नठान्नुहोस् मलाई व्यायाम र खेलकुद मन पर्छ र म यी सबै त्याग्न छैन तर मेरा अधिकांश बिरामीहरूको लागि यो धेरै सहज, प्रभावकारी छ। र उपलब्ध उपचार विधिहरू।

यो कहाँ पाइन्छ भनेर धेरै जनालाई सोध्न मन छ होला l

हामीले यसलाई फार्मेसीहरूमा बेच्न थाल्न चाहन्थ्यौं तर हाम्रा फार्मासिस्टहरूले केही पाउन सकेनन् किनभने यो तेलले उनीहरूको व्यापार चौगुना गर्न सक्छ। मानिसहरूले वर्षौंदेखि आफ्नो औषधि किन्दै आएका छन्। धेरै भन्दा धेरै मानिसहरूलाई उपचारको आवश्यकता छ।

त्यसैले हामी अहिले यो आधिकारिक साइटमा बेच्छौँ l
यसका केही फाइदा पनि छ- हामी सिधै बेच्छौँ l बिचौलियाहरु हुँदैनन् जसले ग्राहकहरुलाई खुद्रा मूल्य भन्दा ४,७ सस्तो पनि पर्छ l

ढुवानी मेलबाट गरिन्छ, भुक्तानी डेलिभरीका बेलामा हुन्छ, यो घरेलु उपचार भएकाले यसमा विशेषज्ञले हेर्नु पर्छ भन्ने पनि छैन l तर जे भए पनि तपाईंले यसमा मलाई पुरै विश्वास गर्नु पर्छ भन्ने छैन l तुलना गर्न चाहनुहुन्छ भने अरु उत्पादकहरुको पनि जाँचेर हेर्नुहोस् l प्रभावकारिताका लागि तपाईंले टाढैबाट भए पनि Spasmalir जस्तो केही पाउनु हुन्न l

धन्यवाद ! अब सक्नु अगाडि तपाईं हाम्रा पाठकहरुलाई केही थप्न चाहनुहुन्छ ?

हजुर ! अवश्य नै l म हाम्रा पाठकहरुको ध्यान तान्न चाहन्छु कि मेरुदण्ड र हाडजोड्नीका रोगहरु “जवान” हुँदैछन्, खालि वृद्धहरुमा मात्र यो अब सिमित छैन l नियमित हुने सामान्य सङ्केत पनि तपाईंले वेवास्ता गर्नु हुँदैन l तपाईंका डाक्टरले तपाईंलाई उपचार गर्न मनाउन सक्नेछैनन् l

अनि याद राख्नुहोस्: हाडजोड्नी तथा मेरुदण्ड दुखाइले अफ्ठ्यारो मात्र पार्दैनन् l यिनले तपाईंको आयुलाई १०-१५ बर्षसम्म घटाउँछन् l

२०७९ आश्विन १, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 78 Views

ताजा समाचार