२०७९ चैत्र ७ मंगलवार

कुकु’रको हर’क’त लाई बेवा’स्ता नगर्नुहोस्, हुनसक्छ शुभ र अशुभ घट’नाका य’स्तो संके’त …. वास्तविक घ’टना सहित !

कुकु’रको हर’क’त लाई बेवा’स्ता नगर्नुहोस्, हुनसक्छ शुभ र अशुभ घट’नाका य’स्तो संके’त …. वास्तविक घ’टना सहित !

कुकुरको हरकथालाई बेवास्ता नगर्नुहोस्, शुभ र अशुभ घटनाका संकेत जान्नुहोस् !=== कुकुर ज्योतिष: घरबाट बाहिर निस्कँदा वा फर्किँदा वा बजारमा किनमेल गर्दा कुकुर देखिनु सामान्य कुरा हो। तर, तपाईले प्रायः देख्नु भएको होला कि यो समयमा कुकुरले केहि अनौठो काम गरेको देखिन्छ । यस्तो अवस्थामा यदि कुकुरले यस्तो काम गरेको देखियो भने त्यसलाई नबुझेर त्यसको कार्य तपाईको लागि अशुभ वा अशुभ हुन सक्छ ।

कुकुरले आफ्नो टाउको ख’न्यान्छ’ = यदि तपाई कुनै कुराको बारेमा सोचिरहनु भएको छ र अचानक तपाईको आँखा पछाडिको पञ्जाले टाउको ख’रानी गरिरहेको कुकुरमा पर्यो भने तपाईको इच्छा पूरा भएको मान्नुपर्छ । यदि तपाइँ कुनै सम्पत्ति किन्ने सोचमा हुनुहुन्छ भने, समझौता ला’भदा’यक हुनेछ र त्यसैले यसलाई अन्तिम रूप दिनुहोस्।

कुकुर बा’न्ता = यदि कहिले कुकुरले आफ्नो बायाँ खुट्टाले आफ्नो बायाँ तर्फ ख’रानी गर्छ भने, त्यस समयमा तपाई कुनै काम गर्ने सोचमा हुनुहुन्छ भने सम्झनुहोस् कि तपाईको कामको इच्छा पूरा हुन सक्दैन। यस्तो अवस्थामा निरा’श हुनु पर्दैन, तर त्यस कार्यको सफलताका लागि केही उपाय अवलम्बन गर्नुपर्छ । कुकुरले बा’न्ता गरेमा केही अशुभ हुन लागेको हो भन्ने बुझ्नुपर्छ । परीक्षा वा अन्तर्वार्तामा जाँदा कुकुर विद्यार्थीको देब्रे तर्फबाट उत्तीर्ण भएमा असफलता प्राप्त हुन्छ।

धेरै कुकुरहरू सँ’गै रो’ए = कुकुर रुनु शुभ मानिदैन । घरको छतमा कुकुर रो’यो भने यसपटक धेरै पानी पर्ने विश्वास गरिन्छ । कसैको घर नजिकै एक्लै कु’कुर रो’यो भने त्यस घरमा कुनै न कुनै संक’ट आउने सम्भावना रहन्छ । कसैको स्वास्थ्य निकै ख’रा’ब हुने सम्भावना छ । सडक र इलाकामा धेरै कुकुर एकैसाथ रोएमा सो इलाकाको प्रतिष्ठित व्यक्तिको मृ’त्यु हुने सम्भावना रहेको बुझ्नुपर्छ ।कुकुरको एक्कासी सु’स्के’राले कुनै किसिमको म’हा’मा’री फैलिने सम्भावना छ । कुकुरले

घरको पर्खाल खन्न खोज्यो भने चोरीको सम्भावना रहन्छ । यदि कुकुर आफ्नी श्रीमतीलाई देखेर बारम्बार भुक्छ भने यो बिरामी परेको संकेत हो। कुकुर साँच्चिकै चेतनशील र विवेकी हुन्छ भन्ने कुरा अमेरिकाको हालैको एउटा घ’टनाले पुष्टि गरेको छ । टेक्ससस्थित एक महिलाले आफ्नो कुकुरको अनौठो हर्कतबारे जब विवरण सुनाइन्, यसले सबैलाई चकित बनायो । नेना चचेन्दा नाम गरेकी ती महिलाले आफैँले घरमा पालेको कुकरले देखाएको मानवीय व्यवहारबाट छिमेकीहरु चकित परेका हुन् । एक रात कुकुर बेस्सरी भुक्यो ।

सुरुमा उनले वास्ता गरिनन् । तर सहनै नसक्नेगरी भुक्न थालेपछि कोही आउँदै गरेको थाहा पाएर होला भन्ठानी नेनाले कुकुरलाई घाँ’टीको सा’ङ्लो फु’का’लिदिइन् । कुकुर त उफ्रिँदै भित्र छि’र्यो र कोठामा सुताइएकी उनकी सात महिना उमेरकी छोरीलाई मुखले च्यापेर बाहिर ल्यायो । छोरीलाई मुखमै त्यापेर ल्याएको देखेर ती महिला ड’रा’इन् र कु”कुरसँग पनि रि’सा’इन् ।

कुकुरले भने ती बालिकालाई मुखमै च्या’पेर फेरि बाहिर जान लाग्यो । कुकुरले बाहिर जान संकेत गरेपछि महिला पनि भित्र के हुँदैछ की भन्ने बल्ल संकेत पाइन् । खासमा उनको घर नजिकै ठूलो आ’गोला’गी भइ’सकेको रहेछ । कुकुर बाहिर निस्किँदासम्म ती महिलाको घरसम्मै आ’गो’ले टि’पि’सकेको थियो । मानवीय क्ष’ति हुन नपाए पनि आ’गोले धेरै क्ष’ति पु’र्या’एको बताइन्छ । जब आ’गो निभाइयो त्यसपछि छिमेकीसँग ती महिलाले आफ्नो कु’कुरको बा’रेमा सुनाइन् । कुकु’रले देखाएको मानवीय व्यव’हारबाट सबै दं’ग परे ।

२०७९ आश्विन २३, आईतवार प्रकाशित 0 Minutes 94 Views

ताजा समाचार