२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

छोरीलाई जन्म दिएको केही घण्टामै अ,स्ताइन् एक महान डाक्टर !

को,रोना सं,क्रमणसँग ल,ड्दा ल,ड्दै भारतकी एक डाक्टरको मृ’त्यु भएको छ । भारत उत्तर प्रदेशकी डाक्टर शारदा सुमनको मृ’त्यु भएको हो .१४० दिन भे,न्टिलेटरमा रहेर डाक्टर शारदाले प्राण त्या,गेकी हुन् ।

गर्भवती रहेकी शारदा को,भिड–१९ म,हामारीमा बि,रामीको उपचारमा खटिइरहेकी थिइन् यसै बखत उनलाई को,रोना सं,क्रमण भयो । को,रोना सं,क्रमणबाट ग,म्भीर बि,रामी भएपछि गत अप्रिल १४ मा लोहियाको को,भिड अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो

उनी भे,न्टिलेटरमै रहेका बेला उनको पेटमा रहेको बच्चा मे मा नि,कालिएको थियो । उनले छोरी जन्मदिएकी छिन् ।शारदाको अवस्था ग’म्भीर बन्दै गएपछि बच्चाको ज्या’न ब’चाउन निकालिएको थिय ।

फो,क्सो ख,राब भइसकेकाले प्रत्यारोपण गर्नुपर्ने उनको उपचारमा संलग्न चि,कित्कसले बताए । त्यसपछि मुख्यमन्त्री आदित्नाथ सहितलाई भेटेर उनको फो,क्सो प्र,त्यारोपणको प्रयास भयो।उनलाई एयर एम्बुलेन्सबाट हैदरावादस्थित कृष्णा इन्टिच्यूड अफ मेडिकल साइन्स(किम्स) मा लगिएको थियो।.

को,रोना सं,क्रमणसँग ल,ड्दा ल,ड्दै भारतकी एक डाक्टरको मृ’त्यु भएको छ । भारत उत्तर प्रदेशकी डाक्टर शारदा सुमनको मृ’त्यु भएको हो .१४० दिन भे,न्टिलेटरमा रहेर ४ सेटेम्बरमा डाक्टर शारदाले प्राण त्या,गेकी हुन् ।

गर्भवती रहेकी शारदा को,भिड–१९ म,हामारीमा बि,रामीको उपचारमा खटिइरहेकी थिइन् यसै बखत उनलाई को,रोना सं,क्रमण भयो । को,रोना सं,क्रमणबाट ग,म्भीर बि,रामी भएपछि गत अप्रिल १४ मा लोहियाको को,भिड अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो

उनी भे,न्टिलेटरमै रहेका बेला उनको पेटमा रहेको बच्चा मे मा नि,कालिएको थियो । उनले छोरी जन्मदिएकी छिन् ।शारदाको अवस्था ग’म्भीर बन्दै गएपछि बच्चाको ज्या’न ब’चाउन निकालिएको थिय ।

फो,क्सो ख,राब भइसकेकाले प्रत्यारोपण गर्नुपर्ने उनको उपचारमा संलग्न चि,कित्कसले बताए । त्यसपछि मुख्यमन्त्री आदित्नाथ सहितलाई भेटेर उनको फो,क्सो प्र,त्यारोपणको प्रयास भयो।उनलाई एयर एम्बुलेन्सबाट हैदरावादस्थित कृष्णा इन्टिच्यूड अफ मेडिकल साइन्स(किम्स) मा लगिएको थियो।

२०७८ आश्विन १५, शुक्रबार प्रकाशित 0 Minutes 205 Views

ताजा समाचार