२०८० जेष्ठ २७ शनिबार

विर्य स्खलन पछि लिङ्ग दुख्नुको कारण के हो त् ?

 

विर्य स्खलन पछि लिङ्ग दुख्नुको कारण के हो त् ?

म २३ वर्षीय युवक हुँ। यौनसम्पर्क अथवा हस्तमैथुन जे गर्दा पनि वीर्य स्खलन भएपछि फेरि लि· उत्तेजना हुँदा लामो समयसम्म लि· दुख्छ। यो के कारणले होला ? मेरो यो समस्या विगत ६ वर्षदेखिको हो ।

लिङ्ग दुख्ने कारण

तपाईंको प्रश्नको जवाफ दिइहाल्नुभन्दा पहिले लिङ्ग दुख्ने कारणका बारेमा कुरा गरौं। लिङ्ग दुख्ने वा पीडा वा असजिलो हुने अनेक कारण हुन सक्छन्। कतिपय लिङ्गसँग प्रत्यक्ष सम्बन्धित हुन्छन् भने कतिपय अन्य समस्याका लक्षणस्वरूप लिङ्गमा पीडा हुन्छ। मूत्रथैलीको पत्थर, लिङ्गमा चोट लाग्नु, कुनै कीराले टोक्नु, लिङ्गको क्यान्सर, Priapism, यौनाङ्गको हर्पिस, छालामा पिलो वा घाउ आउनु,।

अग्रचर्मको संक्रमण वा शोथ, प्रोस्टेट ग्रन्थिको संक्रमण, Peyronies’s disease, Reiter syndrome, Sickle cell anemia, यौनरोग तथा Chlamydia वा Gonorrhea का कारणले मूत्रनलीको शोथ हुनु लिङ्गमा हुने पीडाका कारण हुन्।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

यौनसम्पर्क वा हस्तमैथुन अत्यधिक रूपमा लगातार गरिएको स्थितिमा छाला पाच्छिएर पनि लिङ्ग दुख्छ। त्यसैगरी विषाणुको संक्रमण होस् वा एलर्जी भएर बेस्सरी चिलाएको अवस्थामा पनि लिङ्ग पोल्ने वा दुख्ने हुन्छ। छालाका अन्य केही समस्यामा पनि त्यस्तो पीडा हुन सक्छ। लिङ्गको अग्रचर्म साँगुरो भएको स्थितिमा उक्त छालालाई बेस्सरी पछाडि फर्काउन खोज्दा वा धेरै बेर लिङ्ग उत्तेजित हुँदा पनि पीडा अनुभव हुन्छ।

माथि भनिएका कारणमध्ये कतिपय समस्या तपाईंलाई नभएको निश्चितताका साथ भन्न सकिए पनि तपाइर्ंले लिङ्ग दुखाइको प्रकृतिका बारेमा सीमित जानकारी दिनुभएको हुनाले कतिपय समस्याका बारेमा यसै भन्न सकिने स्थिति छैन। फेरि परीक्षण नगरी तपाईंलाई यही समस्या भएको हो भनेर ठोकुवा गर्नु बुद्धिमानी हुँदैन। त्यसैले समस्याको निदान गर्न र त्यसैअनुसार उपचार गर्न विशेषज्ञ चिकित्सकको परामर्श लिनु राम्रो हुन्छ।

चरमसुखपछि लि·मा किन पीडा हुन्छ ?

यौनसम्पर्कबाट प्राप्त सुख अन्य सुखको तुलनामा अतुलनीय हुन्छ। यसैकारणले पनि यौन क्रियाकलापबाट प्राप्त हुने सुखलाई यौन चरमसुख भनिन्छ। यौन चरमसुख प्राप्तिपछि समान्यतः हामी विश्रान्तिको चरणमा जान्छौं र यौन क्रियाकलापका दौरान भएको परिवर्तन फेरि पुरानै अवस्थामा आउँछ। **** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

२०७९ मंसिर २९, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 103 Views