२०७९ माघ १६ सोमबार

रबि लामिछानेले लिए एक्सन, यी एसएसपीहरूको कार्यकाल पूरा नहुँदै रविले गरिदिए सरुवा, हेर्नुस

रबि लामिछानेले लिए एक्सन, यी एसएसपीहरूको कार्यकाल पूरा नहुँदै रविले गरिदिए सरुवा, हेर्नुस

 

उप–प्रधान तथा गृहमन्त्रिस्तरीय निर्णयअनुसार २७ जना एसएसपीहरू सुरुवा भएको शुक्रबार जारी सूचनामा उल्लेख छ । गृहमन्त्री रवि लामिछानेले धेरै एसएसपीहरूको एक वर्ष कार्यकाल पूरा नहुँदै तानेका छन् ।

 

काठमाडौं प्रहरी परिसर र काठमाडौं उपत्यका प्रहरी अपराध अनुसन्धान कार्यालयका लगायतका प्रमुखहरूको कार्यकाल पूरा नहुँदै तानेका छन् ।

 

जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौंमा एसएसपी दानबहादुर कार्कीको सरुवा भएको छ । एसएसपी भरतबहादुर बोहराको प्रहरी प्रधान कार्यालय सुपरिवेक्षण तथा अनुगमन महाशाखा नक्सालमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी डा.मनोजकुमार केसीको काठमाडौं उपत्यका अपराध अनुसन्धान कार्यालय मीनभवनमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी सिद्धिबिक्रम शाहको जिल्ला प्रहरी परिसर ललितपुरमा सरुवा भएको छ । एसएसपी यज्ञविनोद पोखरेलको बागमती प्रदेश कार्यालय अपराध नियन्त्रण तथा अनुसन्धान महाशाखा हेटौँडा (हाल राष्ट्रिय प्रहरी प्रशिक्षण प्रतिष्ठान महाराजगञ्ज काठमाडौं)मा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी सुशीलसिंह राठौरको कर्णाली प्रदेश तालिम केन्द्र सुर्खेत (हाल नेपालगञ्ज)मा सरुवा भएको छ । एसएसपी चक्रबहादुर सिंहको प्रहरी प्रधान कार्यालय मानवश्रोत विकास विभाग वृत्ति विकास महाशाखा नक्सालमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी कृष्णहरि शर्मा पोखरेलको बागमती प्रदेश तालिम केन्द्र दुधौली, सिन्धुलीमा सरुवा भएको छ । एसएसपी मोहनप्रसाद पोखरेलको १ नं. प्रदेश प्रहरी कार्यालय शान्ति सुरक्षा महाशाखा विराटनगर (हाल प्रहरी प्रधान कार्यालय अपराध अनुसन्धान विभाग नक्साल, काठमाडौं)मा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी चन्द्रकुबेर खापुङको प्रहरी प्रदेश कार्यालय बनेपा, काभ्रेपलाञ्चोकमा सरुवा भएको छ । एसएसपी लालमणि आचार्यको त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल सुरक्षा कार्यालय, काठमाडौंमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी अरुण पौडेलको गण्डकी प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र पोखरामा सरुवा भएको छ । एसएसपी दिल्लीराज पन्तको मधेश प्रदेश प्रहरी कार्यालय शान्ति सुरक्षा महाशाखा जनकपुर (हाल काठमाडौं उपत्यका प्रहरी कार्यालय रानीपोखरी)मा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी गणेश चन्दको सुदूरपश्चिम प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र दिपायल, डोटीमा सरुवा भएको छ । एसएसपी अर्जुन चन्द ठकुरीको सुदूरपश्चिम प्रदेश प्रहरी कार्यालय अपराध नियन्त्रण तथा अनुसन्धान महाशाखा (हाल प्रहरी प्रधान कार्यालय कार्य विभाग नक्साल)मा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी ईश्वर कार्कीको मधेश प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र जनकपुरमा सरुवा भएको छ । एसएसपी रविन्द्र केसीको प्रहरी प्रधान कार्यालय अन्वेषण योजना तथा विकास निर्देशनालय नक्सालमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी रेवती ढकालको प्रहरी प्रदेश कार्यालय भैरहवामा सरुवा भएको छ । एसएसपी दीपेन्द्र घर्ती क्षेत्रीको कर्णाली प्रदेश प्रहरी कार्यालय शान्ति सुरक्षा महाशाखा वीरेन्द्रनगर (काज प्रधान कार्यालय प्रहरी महानिरीक्षकको कार्यालयको सचिवालय नक्साल)मा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी जीवनकुमार श्रेष्ठको मावन बेचबिखन अनुसन्धान ब्यूरो, काठमाडौंमा सरुवा भएको छ । एसएसपी अनुरागकुमार द्विवेदीको प्रहरी प्रधान कार्यालय अपराध अनुसन्धान विभाव अपराध अनुसन्धान निर्देशनालय नक्सालमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी योगबहादुर पालको प्रहरी प्रदेश कार्यालय महेन्द्रनगरमा सरुवा भएको छ । एसएसपी भोलाबहादुर रावलको प्रहरी प्रधान कार्यालय महिला बालबालिका तथा जेष्ठ नागरिक सेवा निर्देशनालय नक्सालमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी जनक भट्टराईको प्रहरी प्रधान कार्यालय सुरक्षा सेवा व्यवस्थापन महाशाखा नक्सालमा सरुवा भएको छ । एसएसपी सुरेन्द्रप्रसाद मैनालीको प्रहरी प्रधान कार्यालय कार्यविभाग कार्य निर्देशनालय नक्सालमा सरुवा भएको छ ।

 

एसएसपी विनोद घिमिरेको लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र बुटवलमा सरुवा भएको छ । एसएसपी दीपककुमार बस्नेतको लुम्निी प्रदेश प्रहरी कार्यालय अपराध नियन्त्रण तथा अनुसन्धान महाशाखा तुलसीपुरमा सरुवा भएको छ ।

 

यसैबीच उप–प्रधान एवम् गृहमन्त्री रवि लामिछानेले नेपाल प्रहरीका १७ जना प्रहरी नायब महानिरीक्षक (डीआईजी) को काज सरुवा गरेका छन् ।

 

बिहीबार गृहमन्त्री लामिछानेले डीआईजी बसन्तबहादुर कुँवरलाई मधेश प्रदेश प्रहरी कार्यालयको जिम्मेवारी दिएका छन् । प्रदेश १ प्रहरी कार्यालय, विराटनगरको नेतृत्व डीआईजी श्यामलाल ज्ञवालीलाई दिइएको छ ।

 

डीआईजी ज्ञवाली त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको प्रमुखमा थिए । विमानस्थलमा डीआईजी किरण राणालाई काज सरुवा गरिएको छ । मधेशका प्रहरी प्रमुख मसाउद आलम खाँ उपत्यका प्रहरी कार्यालय, रानीपोखरीमा काज ल्याइएको छ । डीआईजी खाँ विवादमा तानिएका थिए ।

 

कर्णाली प्रदेशका पोषराज पोख्रेललाई प्रहरी महानिरीक्षकको सचिवालयमा ल्याइएको छ । डीआईजी भीमप्रसाद ढकाललाई कर्णाली प्रदेश प्रहरीको जिम्मेवारी दिएर काज सरुवा गरिएको छ ।

 

प्रहरी प्रधान कार्यालयका डीआईजी दीपक थापालाई बागमती प्रदेश प्रहरी कार्यालय, हेटौंडामा काज सरुवा गरिएको छ । डीआईजी अशोक सिंहलाई सुदूरपश्चिम प्रदेश प्रहरी कार्यालय, धनगढीमा काज सुरुवा गरिएको छ ।

 

प्रहरी प्रवक्ता रहेका डीआईजी टेकप्रसाद राईलाई लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी कार्यालय, दाङमा काज सरुवा गरिएको छ । गण्डकी प्रदेश प्रहरीको प्रमुखमा डीआईजी बुद्धिराज गुरुङलाई काज सरुवा गरिएको छ । प्रदेश नं. १ को प्रदेश प्रहरीको प्रमुखबाट डीआईजी सुदीप गिरीलाई विशेष ब्यूरोमा काजमा खटाइएको छ ।

२०७९ माघ ५, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 30 Views

ताजा समाचार