२०७९ चैत्र ७ मंगलवार

१७ वर्षकी विद्यार्थी’को कपडा ‘भित्री वस्त्रजस्तो’ भन्दै क्लासबाट निकालेर घर पठाएपछि… बाबुले यस्तो गरे..

१७ वर्षकी विद्यार्थी’को कपडा ‘भित्री वस्त्रजस्तो’ भन्दै क्लासबाट निकालेर घर पठाएपछि… बाबुले यस्तो गरे..

१७ वर्षकी एक छात्राले लगाएको माथि घाँटी’सम्म नै ढाकिने, पूरा बाहुला भएको र तल घुँडासम्मको पहिरन’लाई भित्री वस्त्र’जस्तो भएको र यसले शिक्षकहरुलाई ‘असहज’ मह’सुस हुने भन्दै कक्षाबाट निकालेर घर पठाइएपछि यो विषयले आ’क्रो’शको वातावरण बनाएको छ ।

 

छात्राका आ’क्रोशि’त पिताले फेसबुकमा पोस्ट गर्दै यसबारे जानकारी दिएका छन् ।

 

क्यानडाको ब्रिटिश कोलम्बियाको काम्लूप्सकी क्रिस्टोफर विल्सनका अनुसार उनकी छोरी १७ वर्षकी का’रिस स्कुलबाट रुँ दै घर आएकी थिइन् । उनले पढ्ने नोर्काम सिनियर सेकेण्डरी स्कूल’की एक शिक्षिकाले उनको कपडालाई भित्री वस्त्रज’स्तोे भनेकी थिइन् ।

 

ती शिक्षिकाले उनले लगाएको पुरुष विद्यार्थी शिक्षक (सिक्दै सिकाउँदै गर्ने) लाई अप्ठ्या’रो म’हसुस गराउन सक्ने भनेकी थिइन् ।

 

विल्सनका अनुसार ती शिक्षिकाले छात्रा’लाई कक्षाबाट तानेर प्रिन्सिपलकहाँ लगेकी थिइन् र प्रिन्सिपलले पनि कारिसको पहिरन अनु’चित भएको कुरामा सह’मत भएका थिए ।

 

रिपोर्टअनुसार प्रिन्सिपलले विल्सन’लाई स्कुलको ड्रेस को’ड पनि देखाएका थिए जसमा शिक्षण सिकाइबाट ध्यान अन्यत्र मोड्ने पहिर’न लगाउन बन्देज लगाइएको छ । विल्सनले यो घ’टनालाई बिनाकारणको संज्ञा दिँदै यसका कारण आफ्नी छोरी’लाई एक्लो पारिए’को दावी गरेका छन् ।

२०७९ माघ ७, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 42 Views

ताजा समाचार